Do czego niezbędne jest kowadełko?

Kowadełko używane do młotka Schmidta to jeden z elementów niezbędnych do prawidłowego działania urządzenia. Niewielki element służy do kalibracji i ogólnej kontroli maszyny pomiarowej. Sklerometr wymaga regularnej weryfikacji jakości generowanych danych - w tym celu używa się kowadełka wykonanego ze specjalnej stali stopowej.

Według założeń producentów, przed każdym cyklem badań młotek Schmidta powinien zostać poddany dokładnej kalibracji za pomocą załączonego kowadełka - ważne, by było one zgodne z urządzeniem. Należy wykonać kilkanaście - zwykle dwanaście - odczytów. Po wyeliminowaniu wartości najwyższej i najniższej należy wyliczyć średnią wartość z dziesięciu pozostałych odczytów. W ten sposób uzyskuje się ogólną odpowiedź. Należy jednak brać pod uwagę, że nie jest to jednoznacznie precyzyjne rozwiązanie - służy do ogólnej oceny poprawności działania młotka.


ZOBACZ NASZE PRODUKTY

DRC Kowadełko kalibracyjne do młotka Schmidt'a

Prawidłowa analiza danych generowanych przez młotek Schmidta uzależniona jest od jego właściciel kalibracji. Służy do tego kowadełko - jedno z akcesoriów, które są niezbędne do skutecznych pomiarów w budownictwie.

skeleometr czyli łotek schmitda

SurvGeo Kowadełko kalibracyjne do młotka Schmidt'a

Kowadełko przeznaczone do kalibracji w zastosowaniu młotka Schmidta ma szczególne znaczenie dla prawidłowości i ciągłości pomiarów.

kowadełko kalibracyjne

Bądzmy w kontakcie!

Masz pytania? Zadzwoń!

Paweł 668 001 513
Michał 575 650 050
Jarek 668 136 586


biuro@mlotki-schmidta.pl